Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
annem bana bisiklet aldı , babam bana oyuncak aldı
Annem Bana Bisiklet Aldı Şarkısı - Babam Bana Oyuncak Aldı Çocuk Şarkısı
Notaların seslendirilmesiyle müziğe ulaşılabildiği gibi annem bana bisiklet aldı şarkısının tiyatro ve edebiyatta da metnin anlamlandırılması ancak gereği gibi okunması ya da babam bana oyuncak aldı cümlesinin seslendirilmesiyle mümkündür.
( video )
Bir şiiri kuşkusuz herkes okuyabilir, bir romanı da öyle. Oysa başkasına seslendirme yoluyla aktarılmak durumunda olan yazılı metnin amacının anlaşılması için onun belirli özellikleri göz önünde tutularak seslendirilmesi gerekir. Bu görevi yerine göre, oyuncular, spikerler veya sunucular yerine getirirler.
Babam bana oyuncak aldı kutusu farklıydıAçtım baktım içinde bir robot vardıBen robotu çok severim bahçeye giderimOyun istediğimde bahçede gezerim
Babam bana bir top aldı kıpkırmızıydıHava ile şişirince mükemmel olduKırmızı topumu çok severim hep sektiririmHer gol attığımda çok sevinirim
Annem bana bir bebek aldı yanakları al aldıGözleri boncuk mavi saçları kumraldıBen bebeğimi çok severim şekerle beslerimGeceleri yatarken üstünü örterim
????? ???? ????? ???ı kumandalıydıDört tane tekerleği kapısı vardıBen arabamı çok severim onu sürerimSende yanıma otur haydi haydi gezelim
Babam bana bisiklet aldı rengi sarıydıÇok güzel bir selesi ve düdüğü vardıBen bisikleti çok severim onunla gezerimCanım istediğinde parklarda binerim

Şarkılardaki bu durum, özellikle annem bana bisiklet aldı gibi çocuk şarkılarının da vazgeçilmezidir. Bu nedenle, bu inceleme kapsamında yer alan şarkıların söz müzik uyumları açısından incelenmesine de gereklilik görülmüş ve aşağıdaki tablo ortaya çıkmıştır.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)