Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Yatmadı?
İBB Sosyal Yardım Kartı Neden Yatmadı 2022
İBB sosyal yardım kartı belli denetimlerden geçtiği için bu yıl birtakım aylar ödemelerin yapılması gecikti. İBB yardım kartı bakiyeleri her ayın ilk haftası yatmaktadır. İBB yardım kartı müracaatı onaylanan ve bakiyeleri yatmayan kimselerin belli sürelerle kartlarını denetim etmeleri gerekir.
İBB Yardım Kartı Neden Kapatıldı
Daha evvelce gereksinim sahibi bireylerin beyanları ile verilen yardım kartları belli dönemlerde incelenmektedir. Maddi hali iyileşen geliri artan bireylerin kartları uygulanan araştırma ardından kapatılmaktadır. Eğer kartınızı haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız derhal İBB sosyal yarımlar birimine yineleme müracaat ederek açtırabilirsiniz.
Sizlere bu yazımızda İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak? Ne Zaman Yüklenir? ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.
İBB Süt Başvurusu Nedir?
İBB süt müracaatı 3-6 yaş arası çocukların süt ihtiyacının giderilmesi gereken aileler için verilmektedir. Kas ve kemiklerin büyümesi için yararlı olan süt ihtiyacını birtakım aileler sefalet nedeniyle karşılayamamaktadır. 2019 yılının Ekim ayında yürürlüğe giren bu çalışma ile yüzlerce aileye süt yardımı yapılmıştır. Bu kapsamda yardım hala dahi devam etmektedir.
Buna göre ailelere 50, 100, 150₺ bandında süt parası verilmekle beraber gereksinim sahiplerine ulaştırılmaktadır. Aylık bir biçimde ödemesi uygulanan bu kartların bunun yanı sıra sürekliliğinin olmasından dahi kuşkunuz olmasın. Belirtilmesi gereken bir başka nokta şayet sosyal yardım kartınıza ilk aldığınız seferde 200₺ para gönderilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu sosyal yardım kartı desteğini alabilmeniz için mühim birkaç neden bulunmaktadır. Bu nedenler esas şöyledir:

İlginizi Çekebilir:  Ankara Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek 2022

Başvuran şahıs 18 yaşını kesinlikle doldurmuş olmalıdır.Bağ – Kur, SSK, yahut Emekli Sandığı gibi kurumlardan ödeme alan bir şahıs ne yazık ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Yardım Kartı hizmetinden faydalanamamaktadır.Başvuruda bulunan bireyin üstüne kayıtlı rastgele bir mülkü olmaması en mühim şartlardan biridir.Bu şartları sağlıyorsanız gireceğiniz takdir sürecinden sonra ortalama 6 ay içerisinde İBB Sosyal Yardım Kartınız kullanıma açılacaktır. Kart kapalı olduğu süreçlerde içerisinde biriken bakiye rastgele bir hak kaybına uğramaz ve açıldığında toplu olarak yüklenmektedir. İBB Sosyal Yardım Kartları, başvurudan sonra muhtaçlık şartlarını taşıdığı tespit edilen ailelerin evlerine teslim edilmektedir.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)